Stoły

Spotkajmy się przy jednym stole

Rodzinny obiad, ważna uroczystość, spotkanie biznesowe te wszystkie wydarzenia nie mogą się obejść bez chociaż jednego stołu. Domu, mieszkaniu, apartamencie może zabraknąć telewizora, fotela, a nawet sofy lecz trudno wyobrazić sobie, by nie było stołu. To niezbędny mebel wyposażenia zarówno domowego jak i biurowego. Nie sposób nie docenić jego funkcjonalności lecz obecna mnogość ofert na rynku pozwala, by stół był wyznacznikiem stylu, przełamaniem, a także designerskim dodatkiem. Stołów nie szufladkuje się już wyłącznie jako mebli do kuchni czy jadalni, z powodzeniem znajdują swoje miejsce w saloniegabinecie czy też pokojach dziennych, młodzieżowych, dziecięcych

Funkcjonalność stołu

Drewniany stół do kuchni lub jadalni to pierwsze skojarzenie jakie budzi się z tym meble, i trudno mu się nie oprzeć. Do ciepłej prowansalskiej kuchni wybiera się białe stoły z blatem w jasnym odcieniu jak np. dąb sonoma lub dąb grandson. Ważne, by wybrać laminowany blat, dzięki czemu będzie łatwiej utrzymać go w czystości. Powłoka laminowana pozwala również uchronić stół przed przykrymi skutkami rozlania wody, napoju czy zupy. Dobry blat, po krótkim kontakcie z cieczą nie pęcznieje. Popularnym rozwiązaniem są stoły rozkładane. Jest to praktyczna funkcja, gdyż na co dzień nie potrzebując wielkiej powierzchni blatu możemy zaoszczędzić przestrzeń. Stoły nierzadko potrafią nawet podwoić swoją długość, a ciekawym przykładem jest stół dostępny w zestawie Z080. Złożony mebel ma niewielkie wymiary 90x90cm i sprawdzi się dla czterech osób. Natomiast w przypadku, gdy goście przyjdą z wizytą można go rozsunąć do wymiarów 190x90cm, dzięki czemu przy jednym stole może jednocześnie zasiąść nawet dziesięć osób. Niemniej jednak nie tylko w domu to się przydaje. Ile razy w restauracji powtarzało się pytanie o możliwość złączenia stolików w momencie, gdy przychodziła większa grupa znajomych? Dlatego stoły rozkładane to praktyczne rozwiązanie zarówno w domu jak i w biznesie.

Estetyka stołu

Stół już dawno przestał być postrzegany wyłącznie jako mebel funkcyjny, a kolejni projektanci starają się zrobić z niego designerski dodatek. Dla przykładu stół loftowy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli stylu industrialnegoDuzy masywny blat na czarnych metalowych nogach pozwoli wprowadzić loftową stylistykę do mieszkania, domu czy apartamentu. Stół może także podkreślić styl pomieszczenia. Jak wspomnieliśmy w ciepłych, rodzinnych i przytulnych pomieszczeniach w stylu prowansalskim biały stół z blatem w jasnym kolorze podkreśli przyjazną stylistykę pomieszczenia. Stoły loftowe w stylu industrialnym sprawdzą się również w salach konferencyjnych, które najczęściej są urządzone w nowoczesnym stylu. W salonach lub jadalniachstylu skandynawskim powiew północy wprowadzi stół w całości biały lub wykonany w kolorze dąb jasny z długimi, okrągłymi nogami. Stół może ożywić pomieszczenie lub nadać mu nowego stylu. 

Stół w biznesie

Pierwszym przykładem wykorzystania stołu w biznesie są lokale gastronomiczne, a więc restauracje, puby, bary. Wszędzie tam stół jest niezbędny i jest podstawowym obok krzeseł meblem użytkowym. W tych lokalach ważne jest, by stół był nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim stabilny, solidny oraz porządny. Ważne, by blat był laminowany, by wylany sok lub piwo nie powodowało pęcznienia blatu. Stoły są potrzebne również w hotelach, salach konferencyjnych, szkołach, biurach, uczelniach. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór stołów, które sprawdzą się niezależnie od tego jaki biznes prowadzisz.