Wysokie szafki kuchenne stojące

Są szafki dolne, są górne to po co ten komin?

Można byłoby sobie zadać to pytanie: na co mi ten komin kuchenny? Czy rządek szafek stojących oraz wiszących nie jest wystarczający? Do każdej z szafek możemy schować sztućce, talerze, żywność niewymagającą mrożenia lub chłodzenia. W takim razie czy wysoka szafka stojąca ma jakąkolwiek racje bytu? Odrzućmy kwestię estetyczną. Każdy w tej sprawie może mieć własne zdanie i dla jednych komin kuchenny to upiększenie kuchni, a dla innych niekoniecznie. Natomiast sens istnienia kominów gospodarczych jest taki sam jak wiszących szafek kuchennych – potrzeba aranżacji jak największej przestrzeni. Kuchnia często nie jest wielkim pomieszczeniem, a nie możemy wstawić samych wysokich półek, gdyż stracimy miejsce do przyrządzenia posiłków. Z tego powodu stosuje się szafki wiszące, by zaaranżować jak największą cześć ściany. Natomiast nie na całej przestrzeni potrzebujemy dostępu do blatu. Czy na ściance meblowej o szerokości 260 cm na szafkach dolnych musi znajdować się blat na całej długości? Oczywiście, że nie musi. Z tego powodu na skraju ścianki możemy ustawić wysoką szafkę stojącą, która pozwoli nam maksymalnie wykorzystać powierzchnię kuchni. 

Rodzaje wysokich szafek kuchennych

Istnieje kilka rodzajów kominów kuchennych. Część z nich posiada dwa fronty, dzięki czemu wysoka szafka kuchenna może pełnić rolę domowej spiżarni. Wysoki komin kuchenny może również pomieścić np. sztućce, gdy zdecydujemy się na wariant z trzema szufladami oraz jednym frontem. Kominy gospodarcze pozwalają również na zabudowę piekarnika lub kuchenki mikrofalowej. To coraz popularniejszy trend, który jest niezwykle praktyczny. 

Komin kuchenny – wiele funkcji w wielkim meblu

Wysoka szafka stojąca czy też komin kuchenny to mebel o wielu możliwościach. W zależności od wariantu może on pełnić role kuchennej spiżarni, miejsca na mikrofalówkę lub piekarnik. Wysoki mebel pozwala wykorzystać każdą dostępną przestrzeń w kuchni. Z tego powodu najczęściej jest on umieszczany na skrajach ścianki meblowej.  Komin kuchenny może zostać wyposażony dodatkowo w szafki i półeczki. Posiada on również otwory wentylacyjne, dzięki którym możliwe jest swobodne przepływanie powietrza. Ten funkcjonalny mebel pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni nawet w niewielkiej kuchni. Wybierając odpowiedni model, można cieszyć się pięknem i funkcjonalnością tego elementu umeblowania. Komin kuchenny to idealna propozycja dla tych, którzy chcą urządzić swoje mieszkanie zgodnie z obecnymi trendami projektowania wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl