Krzesła

Krzesło mebel dla domu i biznesu

Nie ma róży bez kolców, dymu bez ognia i domu bez krzesła. Ten z pozoru niepozorny mebel znajduje się niemal w każdym domu, mieszkaniu, apartamencie. Krzesło to nieodzowny element każdej jadalni i trudno bez niego wyobrazić sobie to pomieszczenie. Krzesło to nie tylko mebel domowy, spotykamy je w poczekalniach, biurach, restauracjach. Krzesło może również być stylowym dodatkiem lub kontrastem dla stołu lub pomieszczenia. Mebel mimo, że jest niewielki może mieć duże znaczenie dla estetyki oraz funkcjonalności domu, mieszkania czy biura. 

Krzesło jako mebel domowy

Pierwsze pomieszczenia z jakimi skojarzy nam się krzesło to z pewnością kuchnia oraz jadalnia. I słusznie! W tych pomieszczeniach krzesło jest wręcz nieodzownym elementem, no bo jak zjeść obiad bez krzesła kuchennego? Krzesło do kuchni i jadalni to najczęściej drewniany mebel z twardym siedziskiem. Taka struktura mebla pozwala na utrzymanie go w czystości. Drewno lub płyta MDF pokrywa lakierem wodnym jest bardzo łatwa w czyszczeniu i najczęściej lekko wilgotna ściereczka lub chusteczka pozwala rozwiązać problem plam.  Przykładem krzesła kuchennego jest model krzyżak, który posiada ramę oraz oparcie z drewna bukowego oraz siedzisko z lakierowanej płyty MDF. Popularnym rozwiązaniem jest także siedzisko tapicerowane, które zwiększa komfort korzystania z mebla. Krzesło Bos, dostępne w naszej ofercie posiada dużą i miękką poduszkę. Ponadto, dzięki grubej i wytrzymałej tkaninie w przypadku zabrudzeń można bez obaw czyścić siedzisko „na mokro”. Najczęściej siedzisko krzesła tworzy spójną kompozycję z blatem stołu, choć można pokusić się o odważna aranżację wnętrza i za pomocą krzesła stworzyć kontrast dla stołu lub przełamanie dla całego pomieszczenia. Niemniej jednak krzesło nie musi znaleźć się wyłącznie w kuchni bądź jadalni. Stylowe krzesła znajdą swoje miejsce również w salonie jak np. tapicerowane krzesło loft w stylu industrialnym. Tego typu krzesła znajdą swoje zastosowanie w salonach połączonych z jadalnią, by z jednej strony meble były funkcjonalne, a z drugiej swoją stylistyką wpasowały się do loftowego stylu pomieszczenia

Krzesło meblem firmowym

Krzesło znajdzie swoje miejsce w każdym biznesie w mniejszej lub większej roli. Na myśl z pewnością jako pierwsze przyjdą lokale gastronomiczne, a więc restauracje, pizzerie, bary. Najchętniej wybierane są tam krzesła, które można w łatwy sposób doprowadzić do czystości. Ważne jest również, by krzesło masywne, a dzięki temu w większym stopniu odporne na uszkodzenia mechaniczne. Krzesło jest potrzebne również w przestrzeni biurowej, a więc w poczekalni, gabinecie lub open space. Krzesła do biura lub gabinetu najczęściej wybieramy podobnie jak te do salonu. Oczywiście, że liczy się wygoda lecz powinno również wyróżniać się estetyką w myśl powiedzenia „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”, a dobre wrażenie w biznesie jest szczególnie ważne. 

Niezależnie od tego do jakiego pomieszczenia lub z jakim przeznaczeniem wybieramy krzesło powinno być ono ładne, solidne oraz stabilne. Takie krzesła znajdą Państwo w naszej ofercie.