Zestaw fotel z podnóżkiem

Filtry

Filtry

Szerokość
Głębokość
Wysokość
Wielkość
Rozmiar po rozłożeniu
Funkcja spania
Powierzchnia spania - wielkość
Mebel wolnostojący
Zagłówki
Podłokietniki
Cena
  • od
    do
Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Grafitowy Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Grafitowy
Producent: NDF
Cena:

1 049,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Różowy Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Różowy
Producent: NDF
Cena:

1 049,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Szary Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Szary
Producent: NDF
Cena:

1 049,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Turkusowy Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Turkusowy
Producent: NDF
Cena:

1 049,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Żółty Fotel Uszak z podnóżkiem Denver Żółty
Producent: NDF
Cena:

1 049,00 zł

szt.
Zobacz więcej

Początki przyjaźni fotela z podnóżkiem

Fotel wraz z podnóżkiem poznali się jeszcze w starożytności. Fotel był już meblem znanym człowiekowi. Najczęściej można było spotkać go np. jako tron władcy. Wielki, majestatyczny, zdobiony fotel podkreślał status władcy. Niemniej jednak z biegiem czasu stwierdzono, że warto jeszcze bardziej przypodobać się władcy. Powstał więc podnóżek, który miał podkreślać powagę władcy, który stopami nie dotyka ziemi w odróżnieniu do swoich poddanych. Podnóżek był niezwykle gustowny, zdobiony, elegancki. Wraz z upływem lat przyjaźń fotela i podnóżka się cementowała, choć ten drugi nieco zmienił swoje zastosowanie. Stał się meblem użytkowym, pozwalał na trzymanie nóg w wyższej pozycji, a także trafił do dworów magnackich, szlacheckich, a następnie domów mieszczańskich. 

Fotel z podnóżkiem w duecie

Obecnie zestaw fotel z podnóżkiem to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Podnóżek jest małym meblem, który nie zajmie wiele miejsca, a dodatkowo swoją obecnością ociepli wizerunek pomieszczenia i doda estetyki. Podnóżek jest dopełnieniem fotela, a ich obecność razem pozwala cieszyć się maksymalnym komfortem wypoczynku. Ponadto taki zestaw jest zdrowy dla kręgosłupa, a szczególnie dla odcinka lędźwiowego, a także nóg. Nawet niewielkie uniesienie nóg podczas siedzenia zmniejsza obciążenie statyczne układu kostno-mięśniowego kończyn dolnych oraz kręgosłupa. 

Zestaw fotel z podnóżkiem to nie tylko wygoda, estetyka lecz również inwestycja w zdrowie!

Nierozłączni przyjaciele – fotel i podnóżek

Mały i wielki przyjaciel. To dość częste połączenie, które możemy znaleźć w literaturze, filmach czy bajkach. Ile znamy takich przykładów? Z pewnością każdy zna małego prosiaczka, którego najlepszym przyjacielem był miś mający wielką słabość do miodu. Następcę lwiego tronu uratował duet guźca i surykatki, a zamkniętą w wieży królewnę uwolniła para sympatycznego lecz dość introwertycznego ogra z osłem gadułą. Jak widać połączenie mały plus duży sprawdziło się w bajkach, więc dlaczego ma się nie sprawdzić w salonie? Oto meblowa para przyjaciół: Fotel i podnóżek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl