Szafki kuchenne dolne - stojące

Szafka stojąca do kuchni 3 szufladami LARA 60 D 3S Biały/Biały Szafka stojąca do kuchni 3 szufladami LARA 60 D 3S Biały/Biały
Producent: LEM
Cena:

479,00 zł

Najniższa cena: 499,00 zł
szt.
Zobacz więcej
  • promocja
Szafka stojąca do kuchni LARA 60 D 1F BB Biały/Biały Szafka stojąca do kuchni LARA 60 D 1F BB Biały/Biały
Producent: LEM
Cena:

299,00 zł

Najniższa cena: 309,00 zł
szt.
Zobacz więcej
  • promocja

Czy szafki kuchenne stojące muszą być na wymiar?

Powierzenie projektu oraz wykonania szafek kuchennych stolarzowi to najprostsze, choć i najdroższe rozwiązanie. Istnieje wiele firm trudniących się wykonywaniem kuchni na wymiar. Natomiast czy jeśli posiadamy nieco wolnego czasu oraz chęci to bez problemu możemy osiągnąć podobny efekt, i jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Gotowe szafki kuchenne stojące mają szerokość od 15 do 90 cm. Dokładniej są to wymiary 15, 30, 40, 50, 60, 80 oraz 90 cm. Dodatkowo znajdują się w naszej ofercie szafki kuchenne narożne, które ułatwią wykorzystanie całej, dostępnej przestrzeni. Zatem mamy planszę w postaci naszej kuchni oraz klocki, którymi będą szafki. Przystąpmy zatem do zabawy! Wyobraźmy sobie, że mamy do zaaranżowania kuchnię, gdzie meble mają znajdować się do dwóch sąsiadujących ścianach. Pierwsza ściana ma 288 cm, a sąsiadująca 153 cm. 

Zacznijmy od ustawienia narożnej szafki kuchennej o wymiarach 83x83 cm. W ten sposób na większej ścianie pozostanie nam 205 cm, a na sąsiadującej 70 cm. Dokończmy większą ścianę. Na pewno musimy mieć szafkę kuchenną stojącą pod zlew. Załóżmy, że wybieramy tę o szerokości 80 cm. Kolejnym elementem niech będzie szafka kuchenna na zmywarkę. W naszej ofercie możesz wybrać od razu odpowiedni front do zmywarki. Szafka kuchenna stojąca na zmywarkę ma szerokość 60 cm. Następnie wybieramy szafkę kuchenną dolną z trzema szufladami o szerokości 50 cm oraz najwęższą szafkę do kuchni z pięcioma otwartymi półkami. Ma ona 15 cm szerokości. Tym sposobem bez konieczności angażowania stolarza zapełniliśmy ścianę o szerokości 288 cm i to co do jednego centymetra! 

Pozostała nam ściana o szerokości 153 cm. Mamy już szafę kuchenną narożną, która zajęła 83 cm, więc do zadysponowania mamy 70 cm. Możemy w tym celu wybrać szafkę kuchenną stojącą z półką i szufladą o szerokości 40 cm. Następnie dobieramy szafkę kuchenną stojącą o szerokości 30 cm, która posiada trzy otwarte półki. Znów pełen sukces – każdy centymetr dostępnej przestrzeni został wypełniony. Bez pomocy stolarza, bez wydawania pieniędzy na projekt, bez kilku miesięcy oczekiwania na produkcję mebli na indywidualne zamówienie. 

Jak widać, meblowanie modułowe jest znacznie tańsze i nie wymaga ogromnego wysiłku.

Szafki kuchenne z blatem kuchennym na wymiar

Kupując szafkę kuchenną stojącą musimy pamiętać, by dobrać do niej odpowiedni blat kuchenny na wymiar. Gdy już skompletujemy nasze zamówienie należy przeliczyć jak długi blat nam jest potrzebny, a także w jakich kawałkach powinien on do nas przyjść. Na przykładzie kuchni jaką omawialiśmy w poprzednim akapicie powinniśmy zamówić blat o długości 228 cm oraz 153 cm. Zakładając, że wybraliśmy blat o szerokości 60 cm. Dodatkowo możemy wybierać spośród blatów o grubości 2.8 cm oraz 3.8 cm. Grubość blatu ma przełożenie na finalną wysokość szafki kuchennej stojącej, a także na jej masywność. Wiadomo, że im grubszy blat, tym więcej jest on w stanie utrzymać. Niemniej jednak jest on również znacznie trudniejszy w montażu. Mimo wszystko chyba lepiej pomęczyć się przy montażu, a później mieć trwałe i solidne meble. 

Montaż mebli kuchennych z bonni.pl

Nie czujesz się na siłach, by zmontować całą kuchnię samemu? A może nie masz na to czasu? Nie martw się! Oprócz wyspecjalizowanego transportu mebli wielkogabarytowych świadczymy również usługę montażu mebli kuchennych! Zlecając montaż naszym pracownikom masz pewność, że wszystko przebiegnie szybko, łatwo i przyjemnie. Dodatkowo podczas montażu wytniemy otwór na zlew, wszystko ustawimy i wyregulujemy. 

Koszt montażu jest wyceniany indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia, rodzaju wybranych elementów oraz zakresu prac. W celu przygotowania oferty na montaż skontaktuj się z naszą infolinią i przekaż nam wszystkie niezbędne informacje. Po zakończonej rozmowie otrzymasz wiadomość e-mail z kosztorysem lub nasz pracownik do Ciebie oddzwoni jeśli wybierzesz taką formę kontaktu. 

Szafki kuchenne stojące – przygotuj posiłki w komfortowych warunkach

Szafki do kuchni stojące, zwane inaczej dolne mają standardową wysokość 82 cm. Do tego należy doliczyć grubość blatu kuchennego na wymiar. Może on mieć 2.8 cm lub 3.8 cm. W ten sposób łączna wysokość szafki kuchennej stojącej będzie wynosić około 85 cm. Jest to odpowiednia wysokość, by w komfortowych warunkach móc zrobić kanapkę, ugnieść ciasto czy też usmażyć naleśniki. Wyjątkiem są wysokie szafki kuchenne stojące, które sięgają nawet 210 cm. Niemniej jednak ten rodzaj szafki kuchennej musi sięgać do wysokości szafek kuchennych wiszących, inaczej zwanych górnymi. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl