Stoły i Krzesła

Stół i Krzesła - kuchenny niezbędnik

Urządzając czy też remontując kuchnię niemal zawsze pierwszym meblem jaki przyjdzie nam wybrać jest stół oraz krzesła. Trudno sobie wyobrazić to pomieszczenie bez tych mebli. Nawet, gdy zamkniemy oczy i spróbujemy zwizualizować sobie to pomieszczenie to niemal na pewno stół kuchenny oraz krzesła kuchenne znajdą się w centralnym punkcie. Skoro, więc zwykło się mówić, że kuchnia to serce domu to zatem jak ważne są wspomniane meble? W kuchni najczęściej znajduje się stół drewniany, choć jego blat wykonywany jest z laminowanej płyty MDF. Jest to bardzo praktyczne bowiem płyta MDF jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, co w kuchni podczas gotowania czy już spożywania posiłków jest bardzo ważne. Ponadto na wspomnianej płycie bez obaw możemy postawić gorące naczynia, a także krótki kontakt z wilgocią nie odbije się uszczerbkiem dla stołu. Biały stół to bardzo popularna wersja kolorystyczna, choć również odcienie dębu oraz buku zdobywają serca klientów. Stół i krzesła do kuchni bardzo często pojawiają się już w gotowych zestawach. Taka forma zakupu jest bardzo wygodna, gdyż nie tylko możemy liczyć na korzystniejszą cenę w stosunku do oddzielnych zakupów lecz co najważniejsze mamy pewność, iż meble będą pasowały do siebie kolorystycznie. 

Jadalnia - zjedzmy razem

Oczywiście stół z krzesłami jest najczęściej meblem kuchennym lecz znajdziemy wiele wariantów tych mebli, które pozwalają, by umieścić je w innych pomieszczeniach. Jako pierwsza na myśl przychodzi jadalniaStół do jadalni powinien być dużych rozmiarów, by bez problemu pomieścić całą rodzinę przy wspólnym posiłku. Jeśli jednak nie dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią warto rozważyć stół rozkładany. Nie zawsze bezproblemowo można pomieścić blisko dwumetrowy stół. Natomiast, gdy stół do jadalni rozkładany ma 90 cm, a bezproblemowo można podwoić jego wymiary poprzez rozłożenie to staje się on praktyczniejszy w codziennym użytku. Krzesła do jadalni najczęściej są drewniane lecz klienci chętnie wybierają warianty z tapicerowanymi siedziskamiNowoczesne krzesła do jadalni często posiadają futurystyczne kształty, a odpowiednio dobrane mogą stanowić przykuwającą uwagę dekorację. 

Salon - spotkajmy się razem

Kolejnym pomieszczeniem, w którym możemy spodziewać się opisywanych mebli jest salon. Stół do salonu często nie tylko pełni swoja naturalną rolę lecz często jest pokreśleniem stylu pomieszczenia. Bardzo popularne w ostatnim czasie są stoły industrialne, które podkreślają artystyczna nutkę salonu. Stoły loftowe są cenione za swój niebanalny wygląd i często skupiają na sobie uwagę gości. Krzesła do salonu są najczęściej w całości tapicerowane poza nogami. W ten sposób potrafią się łatwo wkomponować w wystrój pomieszczenia, choć w wersji drewnianej wraz ze stołem skandynawskim mogą podkreślić północny klimat salonu. W okresie letnim często wystawiamy stoły na taras lub podwórko, by na świeżym powietrzu zacząć dzień od śniadania. Stół drewniany rozkładany znajdzie swoje zastosowanie podczas jakże popularnego wspólnego grillowania.