Jakie łóżko wybrać do hotelu, hostelu lub domu letniskowego?
Jakie łóżko wybrać do hotelu, hostelu lub domu letniskowego?

Jakie łóżko wybrać do hotelu, hostelu lub domu letniskowego?

W prowadzeniu biznesu w branży hotelowej jednym z najważniejszych mierników jakości świadczonych usług jest zadowolenie gości. Zadowoleni goście z chęcią wrócą ponownie, a także polecą hotel znajomym oraz podzielą się dobrą opinią w serwisie internetowym. Dlatego szczególnie zależy nam na tym, by niczego im nie brakowało, a nie zależy to wyłącznie od standardu obsługi, zwłaszcza, że w miejscach takich jak hostele czy domy letniskowe goście są nieco bardziej samowystarczalni. Istotny jest także komfort wypoczynku, zwłaszcza tego najściślej rozumianego, czyli snu. Jak wybrać odpowiednie łóżka do pokojów, aby zapewnić gościom odpowiednią jakość relaksu?

Jak dobrze umeblować pokój?

Niezależnie od tego, czy prowadzimy hotel, hostel czy domki letniskowe komfort gości zawsze powinien być naszym priorytetem. Chociaż na mapie Polski istnieje wiele miejsc, do których turysta zawsze wróci, to nie oznacza, że zechce się zakwaterować dokładnie w tym samym miejscu. Czasy, gdy niezmienną popularnością cieszyły się obskurne hotele i domki letniskowe w miejscowościach wypoczynkowych sukcesywnie odchodzą do lamusa. Przyczynia się ku temu rosnąca świadomość ludzi, którzy mają konkretne oczekiwania i już nie wystarcza im jedynie niska cena, ponieważ nawet szukając ekonomicznych rozwiązań oczekują minimalnego standardu obsługi i wyposażenia pokoi. Drugim bodźcem, który sprawia, że właściciele hoteli i pensjonatów coraz większą wagę przykładają do zapewnienia gościom komfortowych warunków wypoczynku jest popularność portali oferujących rezerwację noclegów praktycznie we wszystkich zakątkach świata. Osoba, które chce dokonać rezerwacji mając do wyboru szereg ofert w podobnej cenie bez wątpienia wybierze ten, który w swojej ofercie ma lepszy standard pokojów, a także lepsze oceny wystawione przez użytkowników portalu, którzy już odwiedzili to miejsce. Jeśli więc biznes ma dobrze prosperować, niezbędne jest sprostanie tym oczekiwaniom.

Dokładne wyposażenie pokoju zależy od charakteru miejsca, które prowadzimy. W miejscowościach wypoczynkowych, gdzie goście chętnie wynajmują domy letniskowe niezbędne jest zapewnienie podstawowych wygód, które zagwarantują możliwość normalnego funkcjonowania. Będzie więc to dostępność odpowiedniej liczby łóżek, pamiętając, że wakacje często przybierają charakter rodzinny, a więc jedno podwójne łóżko to za mało. Niezbędne będzie także miejsce przeznaczone do przygotowania i jedzenia posiłków. Chociaż goście chętnie korzystają z ofert pobliskich restauracji, aby odpocząć od uciążliwego gotowania, to jednak często będą brać dania na wynos i przynosić ze sobą, albo też zdecydują się na gotowanie - czy to z chęci oszczędności, czy po prostu dlatego, że lubią. Hotele i hostele funkcjonujące w większych miastach muszą uwzględniać także pozaturystyczne potrzeby gości. Dlatego niezbędne jest zapewnienie przynajmniej podstawowego miejsca do pracy, biurka i krzesła w pokoju hotelowym. Dziś również hostele oferują takie udogodnienia, chociaż przyjmują one raczej formę wspólnej przestrzeni, poza pokojem. Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia jest niezbędne dla zadowolenia gości, jednak najważniejszym meblem jest ten, który odpowiada za podstawową funkcję, czyli wypoczynek. W dalszej części skupimy się zatem na tym, jak wybrać odpowiednie łóżko hotelowe.

Czym powinno się cechować dobre łóżko hotelowe?

Można by powiedzieć, że łóżko hotelowe powinno być wygodne. Zgadza się - przede wszystkim powinno być wygodne, bo przecież na wygodzie gości nam zależy. Jednak czy aby tylko tyle? Z pewnością znajdzie się jeszcze kilka cech, które należałoby wskazać, jednak zacznijmy od początku. Co wpływa na komfort użytkownika? Na pewno wymiary łóżka - nikt nie chciałby spać w łóżku, które jest zbyt krótkie lub wąskie i trzeba uważać, obracając się na bok, aby nie znaleźć się na podłodze. Warto więc zadbać, by pojedyncze łóżko hotelowe miało co najmniej 80-90 cm szerokości, a przy łóżku podwójnym warto nie tylko podwoić tę liczbę, ale nawet dodać kilka centymetrów, aby zapewnić maksymalny komfort gościom hotelowym. 

Bez wątpienia istotnym elementem jest także odpowiedni materac. Istotna jest jego twardość, biorąc pod uwagę, że w grę wchodzi dogodzenie gościom o różnych, często odmiennych preferencjach, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być materac o neutralnej twardości. Wystrzegać się natomiast należy dwóch odrębnych materaców na łóżku podwójnym - nie ma nic gorszego niż rozsuwający się na boki materac, gdy w środku nocy akurat niefortunnie położymy się na środku łóżka. Oczywiście takie rozwiązanie jest wygodne dla pracowników hotelu, którzy w prosty sposób mogą z jednego dużego zrobić dwa pojedyncze łóżka, gdy zajdzie taka potrzeba, jednak nie przyczynimy się tym sposobem do poprawienia opinii o jakości naszych usług wśród gości. 

Wygoda gości to nie jedyny wyznacznik. Warto także uwzględnić wygodę pracowników hotelu, o ile nie koliduje ona z tą pierwszą, a zwłaszcza, jeśli będą się wzajemnie uzupełniać. Łóżko powinno mieć odpowiednio wysokie nóżki, aby odkurzacz mógł sięgnąć w przestrzeń pod spodem, co zarówno ułatwi sprzątanie, jak również sprawi, że dobrze wysprzątany pokój sprawi lepsze wrażenie. Należy także pamiętać, że łóżko powinno być wytrzymałe - codzienne użytkowanie przez gości hotelowych, którzy często mogą mieć dość swobody stosunek do hotelowych mebli powinno spotkać się z materiałami o odpowiedniej jakości, abyśmy nie musieli niedługo rozglądać się za nowymi łóżkami. Elementem, który również powinien być brany pod uwagę podczas dokonywania wyboru jest łatwość czyszczenia łóżka. Plamy na tapicerce, których nie można doczyścić to z pewnością nie są widoki, które chcieliby ujrzeć kolejni goście, którym przyjdzie korzystać z naszych usług, dlatego warto wybrać taki model łóżka, który nie będzie sprawiał większych trudności w pozbyciu się niechcianych zabrudzeń.

Rodzaje łóżek, które warto zakupić

Zależnie od charakteru naszej oferty odpowiedni wybór łóżek pozwoli nam odpowiednio dopasować funkcjonalność pokojów do potrzeb gości, a także optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Łóżko rozkładane będzie dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy zapewnić przestrzeń do spania oraz do relaksu w ciągu dnia mając do dyspozycji ograniczoną przestrzeń. Można w ten sposób zyskać dodatkowe łóżko w pokoju dwuosobowym, na wypadek, gdyby miała z niego skorzystać rodzina z dzieckiem. 

Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni to sprawa istotna przede wszystkim w hostelach, które chcą zapewnić odpowiedni standard zachowując przystępną cenę, a także domach letniskowych, których celem jest zapewnienie odpowiedniego standardu dla gości często wypoczywających rodzinnie. W obu tych przypadkach rozwiązanie takie jak łóżka jednoosobowe, rozkładane w nocy, a na dzień składane by z powodzeniem pełnić rolę mebla typowo wypoczynkowego, stanowią element niemalże nieodzowny. Kolejnym rozwiązaniem warytym rozważenia są jednoosobowe fotele z funkcją spania.

Umeblowanie pokoju zależy od standardu jaki ma prezentować, w przypadku hoteli będą to przede wszystkim pokoje z łóżkami pojedynczymi lub podwójnymi, w hostelach natomiast należy celować w pokoje wieloosobowe lub też niewielkie pokoje jednoosobowe, wtedy rozwiązaniem jakie może się sprawdzić będzie np. tapczan jednoosobowy. W przypadku domu letniskowego powinna pojawić się sypialnia z dużym, dwuosobowym łóżkiem, a także dodatkowe łóżka, najlepiej składane, dzięki czemu pokój służący w ciągu dnia do wypoczynku, nocą zamieni się w dodatkową sypialnię.

Jak wybrać odpowiednie łóżka? 

Przedstawione wyżej informacje pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie o wybór właściwych łóżek niezależnie od tego, czy przeznaczone będą do pokoju hotelowego, hostelu czy też domu letniskowego. Oczywiście każde z nich ma odrębne wymagania, które należy uwzględniać, jednak podstawowe cechy zawsze będą takie same: komfort użytkownika, a także wysoka jakość wykonania oraz funkcjonalność i dostosowanie do warunków pokoju, w którym łóżko zostanie umieszczone. Dodatkowym, dotychczas niewymienionym, elementem, który trzeba brać pod uwagę jest dopasowanie łóżek do stylu, w jakim urządzony został dany pokój. Zarówno kolor ścian jak i wybór pozostałych mebli ma tu znaczenie. Nie wolno lekceważyć spójności estetycznej wnętrza, ponieważ ona również będzie miała kolosalne znaczenie dla wielu gości. Pokój, w którym każdy mebel będzie reprezentował inny styl szybko znajdzie odzwierciedlenie w ocenach naszych usług na portalach branżowych. Przyjemny wystrój wnętrza to również element komfortu wypoczynku, który decyduje o tym, czy gość, który raz nas odwiedził zechce wrócić tu ponownie w przyszłości.

Jeśli zatem zaliczasz się do osób, którym zależy na zadowoleniu swoich gości - a chyba niewiele osób w branży lekceważy tak istotny element prowadzenia biznesu - to zastosowanie się do wyżej opisanych porad z pewnością pozwoli ci przystosować oferowane pokoje i domy letniskowe do oczekiwań osób, które zamierzasz gościć. Dzięki ofercie bonni.pl wybierzesz łóżka przystosowane do potrzeb użytkowników, wykonane z wysokiej jakości produktów oraz spełniające odpowiednie standardy komfortu. Dobierzesz także meble odpowiednie do stylów, w których urządzone są pokoje, tak aby ich wnętrze stało się przytulne i przyjemne dla oka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl