Kanapy

Podkategorie

Kanapy rozkładane z funkcją spania

Kanapa w dzień, łóżko w nocy

Kanapa rozkładana z funkcją spania to bardzo praktyczny mebel, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas, miejsce, a także pieniądze! Oszczędzasz czas, gdyż nie musisz szukać osobnych mebli do siedzenia, leżenia czy spania. Kanapa rozkładana z funkcją spania jest uniwersalna i pozwoli Ci na to wszystko. Oszczędzasz miejsce, gdyż złożona kanapa zajmuje o wiele mniej przestrzeni niż tradycyjne łóżko sypialniane. Finalnie kupując kanapę rozkładaną z funkcją spania oszczędzasz również pieniądze, gdyż nie musisz kupować osobnych mebli do siedzenia i spania. 

Kilka sekund i mamy łóżko!

Kupując kanapę z funkcją spania warto sprawdzić jaki posiadają system rozkładania. Tańsze kanapy nie są wyposażone w automaty wspomagające rozkładanie. Najczęściej na spodzie siedziska są mocowane tzw. Ślizgi, które pozwalają na rozłożenie kanapy. Rozłożenie takiej kanapy nie jest trudne lecz nie da się ukryć, że zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze są kanapy z zamontowanym automatem dl – inaczej wersalkowym. Automat DL powoduje, że wystarczy złapać siedzisko i delikatnie je unieść. Automat resztę pracy wykona za nas. To rozwiązanie jest przydatne szczególnie, gdy z funkcji spania chcemy korzystać codziennie. W przypadku, gdy na kanapie planujemy spać okazjonalnie można pozostawić wariant bez wspomagania. Niemniej jednak jakiej kanapy rozkładanej z funkcją spania nie wybierzemy to i tak w parę chwil możemy ją łatwo przekształcić w pełnowymiarowe łóżko. 

Pojemnik na pościel to kolejna oszczędność miejsca

Wszystkie kanapy rozkładane z funkcją spania dostępne w naszej ofercie są wyposażone w pojemnik na pościel. To kolejna oszczędność miejsca, gdyż oprócz pościeli możemy przechowywać tam również koce, poszewki czy inne przedmioty, których nie chcemy trzymać w szafie. Pojemnik na pościel jest niezwykle istotny w kanapie rozkładanej z funkcją spania – w dzień będzie przechowywał pościel, a w nocy możemy schować tam poduszki oparciowe czy też podłokietnikowe. 

Do spania lub plotkowania

Kanapa rozkładana to mebel przeznaczony do pokojów z niewielką powierzchnią. Jak już wcześniej zostało wspomniane kanapa przed rozłożeniem nie zajmuje wiele miejsca. Sprawdzi się jako mebel na który można zaprosić gości, by wypić z nimi kawę, porozmawiać, po prostu się spotkać. Kanapa do salonu pozwoli w prosty sposób zmienić salon w pokój dla gości. Wystarczy ją tylko rozłożyć. Warto zaopatrzyć się w model ze sprężynami bonell. Są one wygodne nie tylko podczas siedzenia lecz również odgrywają istotną rolę dla komfortu snu. Kanapa z funkcją spania to bardzo popularny mebel, a w naszej ofercie znajdziesz wiele modeli, w tym również te wykonane z tkaniny plamoodpornej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wylana kawa nie przyprawi gospodarza o szybsze bicie serca.

Kanapy 2 - osobowe

Kanapa dwuosobowa – praktyczne rozwiązanie do salonu

Kanapa 2-osobowa to wygodne rozwiązanie do salonu, pokoju młodzieżowego czy też poczekalni. Dwuosobowa kanapa pozwoli nam wygodnie usiąść, porozmawiać czy też napić się kawy. Natomiast, gdy zajdzie taka potrzeba Kanapa dwuosobowa może w parę chwil zamienić się w pełnowymiarowe łózko. To świetne rozwiązanie dla mieszkań lub domów, które nie posiadają osobnego pomieszczenia dla sypialni. 

Usiądźmy we dwójkę

Kanapa 2-osobowa do salonu to mebel, który pozwoli na komfortowy wypoczynek po ciężkim dniu. W salonie najczęściej jest ustawiana w centralnym punkcie pozwalając swobodnie wypić kawę, obejrzeć telewizję czy też spędzić czas z domownikami lub gośćmi. Konfiguracja kanapy dwuosobowej daje więcej przestrzeni. Długość powierzchni użytkowej to aż 190-195 cm, dzięki czemu dwie osoby mogą swobodnie zająć swoje miejsce. Wiele modeli dwuosobowych jest wyposażone w podłokietniki w formie poduszek. Dzięki temu mamy możliwość oparcia ręki, a mebel nie ma dodatkowych podłokietników, które zwiększają jego rozmiar. To szczególnie ważne podczas aranżacji niewielkich mieszkań lub pomieszczeń. 

Dwuosobowe łóżko w mniej niż dwie chwile

Dwuosobowa kanapa rozkładana w mgnieniu oka może zmienić się w wygodne łózko dla dwóch osób. To praktycznie rozwiązanie, dzięki czemu za dnia możemy usiąść, a gdy zapadnie zmrok możemy zregenerować siły na tym samym meblu. Dwuosobowe kanapy mogą posiadać wypełnienie piankowe lub ze sprężynami bonell. Pierwsze rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które cenią sobie nieco twardsze podłoże do snu. Natomiast materac ze sprężynami bonell oraz pianką zapewni komfortowy sen nawet dla wymagających osób. Dodatkowo sprężyny bonell wydłużają żywotność mebla oraz zwiększają odporność materaca. Ponadto wiele z naszych modeli posiada automat DL, zwany również wersalkowym, który znacznie ułatwia rozkładanie kanapy. Wystarczy zdjąć poduszki, a następnie delikatnie unieść siedzisko. Mechanizm znacznie ułatwi nam wysunięcie siedziska. Następnie wystarczy opuścić oparcie i mamy gotowe dwuosobowe łózko sypialniane. Kanapa dwuosobowa z funkcją spania to bardzo praktyczny mebel. 

Kanapy 3 - osobowe

Duże kanapy dla dużej wygody

Trzyosobowa kanapa to mebel, który pomoże w zorganizowaniu małego przyjęcia, spotkania ze znajomymi czy też spędzenia czasu w gronie domowników. Dodatkowo mebel salonowy w mgnieniu oka może zmienić się w łóżko sypialniane. Wystarczy wysunąć siedzisko oraz opuścić oparcie. To rozwiązanie jest szczególnie praktyczne dla mieszkań, domów, apartamentów, które nie posiadają oddzielnej sypialni. 

Wygodnie jest usiąść oraz poleżeć

Trzyosobowa Kanapa rozkładana to nie tylko miejsce na którym można wygodnie usiąść lecz również może pełnić rolę łóżka. Z tego powodu istotną rolę odgrywa wypełnienie materaca. W naszej ofercie znajdą Państwo 3-osobowe kanapy rozkładane z wypełnieniem piankowym, a także ze sprężynami bonell. Pierwszy rodzaj wypełnienia jest przeznaczony dla osób, które preferują twardsze podłoże do snu. Materace piankowe sprawdzą się również w kanapach, gdzie funkcja spania będzie wykorzystywana jedynie okazjonalnie. Kanapy rozkładane z materacem piankowym to również dobry wybór do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Ze względu na mniejsze obciążenie nie będą mocno narażone na odkształcenia. W przypadku, gdy z funkcji spania chcemy korzystać codziennie wtedy warto rozważyć trzyosobową kanapę rozkładania z materacem wypełnionym sprężynami bonell oraz pianką. Jest to rozwiązanie trwalsze, o większym udźwigu oraz przede wszystkim wygodniejsze. Dodatkowo warto zaznaczyć, iż w naszym sklepie kanapy maja takie samo wypełnienie zarówno na siedzisku jak i na oparciu. Takie rozwiązanie pozwoli na komfortowy sen niezależnie od wybranego miejsce na rozłożonej kanapie.

Trzyosobowa kanapa nie musi wiele miejsca

W naszej ofercie znajdą Państwo trzyosobowe kanapy rozkładane w różnych wielkościach. Część modeli nie ma stałych podłokietników, dzięki czemu trzy osoby mogą usiąść na meblu, którego łączna długość nie przekracza dwóch metrów. Mając do zagospodarowania niewielkie pomieszczenie warto wziąć ten wariant pod uwagę. Oczywiście w naszej szerokiej gamie produktów znajdą Państwo również 3-osobowe kanapy rozkładane z podłokietnikami mocowanymi do skrzyni mebla. Jest to rozwiązanie, które zwiększa długość kanapy lecz także ma wpływ na korzystanie z niego. Osoby siedzące na skrajnych częściach kanapy mogą swobodnie oprzeć łokieć czy nawet postawić na nim talerzyk z filiżanką kawy. To bardzo praktyczne rozwiązanie. 

Kanapy młodzieżowe

Praktyczna, estetyczna, składana – idealna kanapa młodzieżowa

Pokoje młodzieżowe najczęściej nie są największymi pomieszczeniami w domu czy też mieszkaniu. Dlatego warto wyposażyć to pomieszczenie w kanapę, która w razie potrzeby może pełnić pełnowymiarowe, jednoosobowe łóżko, a gdy nie ma takiej konieczności zajmie niewiele miejsca. W ten sposób w dzień zaoszczędzimy wiele przestrzeni, a pokój stanie się przestronniejszy. Dla przykładu – jednoosobowa kanapa młodzieżowa Toledo po złożeniu zajmie jedynie 86x78 cm. To tyle co fotel. Natomiast po rozłożeniu długość mebla wyniesie aż 200 cm! Podobnie wygląda sprawa z kanapą narożną Kacper. Ta kanapa do pokoju młodzieżowego ma szerokość 80 cm, a jej długość w wariancie złożonym (dziennym) wynosi 110 cm. Natomiast, gdy zapadnie zmrok lub po prostu zechcemy się na niej położyć to możemy rozsunąć ją do 160 cm lub 185 cm.

Kanapa młodzieżowa – funkcjonalność idzie w parze z wygodą

Meble do pokoju młodzieżowego mają być nie tylko funkcjonalne, ale i również wygodne. Młody człowiek ma wystarczająco swoich problemów – kartkówka z geografii, sprawdzian z fizyki, a do tego jeszcze ta Julka z IIB nie odpisuje. Po całym dniu szkolnych, miłosnych czy też towarzyskich zmagań nastolatkowie chcą wygodnie odpocząć i porządnie się wyspać. Dlatego warto nieco uważniej przyjrzeć się kanapom młodzieżowym. Dobrym przykładem wygodnego mebla dla nastolatka jest kanapa młodzieżowa narożna Vaxer. W siedzisku zastosowano nie tylko materac piankowy, lecz również sprężyny bonell, To pozwala nie tylko na długotrwałe korzystanie z mebla lecz również na wygodny wypoczynek. W trzech poduszkach znajduje się pianka o podwyższonej gęstości oraz grubości aż 10 cm! To pozwoli na regeneracyjny sen. 

Meble 2w1 – oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy

Mebel, który może mieć więcej niż jedno przeznaczenie to ogrom oszczędności. Nie mamy tu na myśli wyłącznie pieniędzy, gdyż jest to oczywiste. Niemniej jednak kanapa młodzieżowa pozwana na zaoszczędzenie przestrzeni, a także czasu na poszukiwania produktów. Idealnym przykładem jest kanapa do pokoju młodzieżowego Tedi 1. Ten mebel będąc złożony może z powodzeniem pełnić rolę fotela. Wygodne oparcie zapewnią dwie poduszki, a dodatkowe podłokietniki pozwolą się odprężyć. Poduszki pełniące rolę oparcia w fotelu po rozłożeniu zamienią się w górną część materaca. Dodatkowo jedna z poduszek jest profilowana, by użytkownikowi, było możliwie najwygodniej. Ponadto mebel jak i inne modele z naszej oferty posiada praktyczny pojemnik na pościel, dzięki czemu nie musi ona zajmować miejsca w szafie. 

Kanapa młodzieżowa to nieodzowny element pokoju nastolatka, więc wybierz właściwą. 

Właściwe kanapy młodzieżowe znajdziesz na bonni.pl

Plamoodporna Kanapa z Funkcją Spania Eufori PLUS - Szary
Produkt dostępny
Eufori PLUS to nowoczesna i stylowa sofa z funkcją spania. W zestawie znajdują się dwie poduszki służące jako podłokietniki, oraz dwie stanowiące wygodne oparcie. Zastosowany mechanizm ułatwiający rozkładnia sprawi iż nawet dziecko bez większego wysiłku rozłoży sofę i uczyni z niej pełnowymiarowe wygodne łóżko o powierzchni spania 135x195 cm.
Plamoodporna Kanapa z Funkcją Spania Eufori PLUS - Grafit
Produkt dostępny
Eufori PLUS to nowoczesna i stylowa sofa z funkcją spania. W zestawie znajdują się dwie poduszki służące jako podłokietniki, oraz dwie stanowiące wygodne oparcie. Zastosowany mechanizm ułatwiający rozkładnia sprawi iż nawet dziecko bez większego wysiłku rozłoży sofę i uczyni z niej pełnowymiarowe wygodne łóżko o powierzchni spania 135x195 cm.
Plamoodporna Kanapa z Funkcją Spania Eufori PLUS - Pudrowy Róż
Produkt dostępny
Eufori PLUS to nowoczesna i stylowa sofa z funkcją spania. W zestawie znajdują się dwie poduszki służące jako podłokietniki, oraz dwie stanowiące wygodne oparcie. Zastosowany mechanizm ułatwiający rozkładnia sprawi iż nawet dziecko bez większego wysiłku rozłoży sofę i uczyni z niej pełnowymiarowe wygodne łóżko o powierzchni spania 135x195 cm.
Plamoodporna Kanapa z Funkcją Spania Eufori PLUS - Miętowy
Produkt dostępny
Eufori PLUS to nowoczesna i stylowa sofa z funkcją spania. W zestawie znajdują się dwie poduszki służące jako podłokietniki, oraz dwie stanowiące wygodne oparcie. Zastosowany mechanizm ułatwiający rozkładnia sprawi iż nawet dziecko bez większego wysiłku rozłoży sofę i uczyni z niej pełnowymiarowe wygodne łóżko o powierzchni spania 135x195 cm.
Plamoodporna Kanapa z Funkcją Spania Eufori PLUS - Musztardowy
Produkt dostępny
Eufori PLUS to nowoczesna i stylowa sofa z funkcją spania. W zestawie znajdują się dwie poduszki służące jako podłokietniki, oraz dwie stanowiące wygodne oparcie. Zastosowany mechanizm ułatwiający rozkładnia sprawi iż nawet dziecko bez większego wysiłku rozłoży sofę i uczyni z niej pełnowymiarowe wygodne łóżko o powierzchni spania 135x195 cm.
Kanapa z Funkcją Spania Ecco DELUXE - Królewska Zieleń
Produkt dostępny
Sofa Ecco DELUXE to odpowiedni produkt dla osób które potrzebują wygodnej i trwałej kanapy z funkcją spania codziennego. Dzięki prostemu systemowi rozkładania sofę w łatwy sposób rozłożysz i przekształcisz w wygodne łóżko o wymiarach 135x195 cm. Pojemnik na pościel pozwoli Ci praktycznie zagospodarować przestrzeń i zagwarantuje dodatkowe miejsce do przechowywania. Nowoczesny wygląd w połączeniu z wytrzymałą tkaniną oraz chromowanymi dodatkami czynią z tej kanapy mebel którego pozazdroszczą Ci sąsiedzi!
Kanapa z Funkcją Spania Ecco DELUXE - Morski
Produkt dostępny
Sofa Ecco DELUXE to odpowiedni produkt dla osób które potrzebują wygodnej i trwałej kanapy z funkcją spania codziennego. Dzięki prostemu systemowi rozkładania sofę w łatwy sposób rozłożysz i przekształcisz w wygodne łóżko o wymiarach 135x195 cm. Pojemnik na pościel pozwoli Ci praktycznie zagospodarować przestrzeń i zagwarantuje dodatkowe miejsce do przechowywania. Nowoczesny wygląd w połączeniu z wytrzymałą tkaniną oraz chromowanymi dodatkami czynią z tej kanapy mebel którego pozazdroszczą Ci sąsiedzi!
Kanapa z Funkcją Spania Ecco DELUXE - Czarny
Produkt dostępny
Sofa Ecco DELUXE to odpowiedni produkt dla osób które potrzebują wygodnej i trwałej kanapy z funkcją spania codziennego. Dzięki prostemu systemowi rozkładania sofę w łatwy sposób rozłożysz i przekształcisz w wygodne łóżko o wymiarach 135x195 cm. Pojemnik na pościel pozwoli Ci praktycznie zagospodarować przestrzeń i zagwarantuje dodatkowe miejsce do przechowywania. Nowoczesny wygląd w połączeniu z wytrzymałą tkaniną oraz chromowanymi dodatkami czynią z tej kanapy mebel którego pozazdroszczą Ci sąsiedzi!
Kanapa z Funkcją Spania Ecco DELUXE - Granatowy
Produkt dostępny
Sofa Ecco DELUXE to odpowiedni produkt dla osób które potrzebują wygodnej i trwałej kanapy z funkcją spania codziennego. Dzięki prostemu systemowi rozkładania sofę w łatwy sposób rozłożysz i przekształcisz w wygodne łóżko o wymiarach 135x195 cm. Pojemnik na pościel pozwoli Ci praktycznie zagospodarować przestrzeń i zagwarantuje dodatkowe miejsce do przechowywania. Nowoczesny wygląd w połączeniu z wytrzymałą tkaniną oraz chromowanymi dodatkami czynią z tej kanapy mebel którego pozazdroszczą Ci sąsiedzi!
Kanapa z Funkcją Spania BS10 PLUS - Szary
Produkt dostępny
Prosta kanapa z grubym bonnelowym materacem i funkcją spania, która świetnie spełnia swoje funkcję. Poduszki posiadają zdejmowane pokrowce, a tkanina z której wykonano mebel jest miękka i przyjemna w dotyku. Dodatkowo dzięki automatowi DL łatwo zamienisz kanapę w dwuosobowe łóżko. Praktyczny pojemnik pozwoli na przechowywanie np. pościeli.

Kanapa - funkcjonalny niezbędnik każdego domu

Urządzając czy też remontując dom nieunikniony jest etap wyboru kanapy. Ten mebel występuje niemal w każdym mieszkaniu, a nawet pokoju. To absolutny niezbędnik każdego gospodarstwa domowego. Gdzie jak nie na kanapie obejrzymy ulubiony serial, wypijemy kawę z przyjaciółmi czy też zrelaksujemy się po trudach całego dnia? Ten mebel nie tylko jest niezbędny lecz również często od niego zaczyna się urządzanie dalszej części. Kanapa do salonu określi styl pomieszczenia. Kanapa welurowa w odpowiednim kolorze sprowadzi słońce i ciepło stylu prowansalskiego. Kanapa szara będzie wskazywała na skandynawski minimalizm. Nowoczesne kanapy do salonu mają często futurystyczne kształty i coraz chętniej są wybierane przez klientów. 

Kanapa - chwila, by zmienić salon w sypialnię

Kanapy do salonu z funkcją spania to wygodne rozwiązanie dla mieszkań lub domów, gdzie wydzielenie odrębnej sypialni nie jest możliwe. Kanapy rozkładane często potrafią zapewnić wysoki komfort snu, a ponadto pozwalają zaoszczędzić miejsce. W tym przypadku warto zwrócić uwagę, by kanapa do spania miała ułatwiony system rozkładania np. automat wersalkowy. Kanapy z funkcją spania to nie tylko oszczędność miejsca lecz również pieniędzy ze względu na brak konieczności zakupu dwóch mebli. Zaoszczędzić można jeszcze więcej decydując się na tanią kanapę od producenta. Z racji tego, że zakup pochodzi z pierwszej ręki często można otrzymać wysokiej klasy produkt w relatywnie niskiej cenie. Z tego powodu tania kanapa nie zawsze musi oznaczać kiepskie wykonanie. Należy jednak wybrać odpowiednie miejsce zakupu. 

Kanapa dla każdego

Trudno znaleźć pomieszczenie w domu lub w mieszkaniu, w którym nie mogłaby się znaleźć kanapa. Z oczywistych względów nie bierzemy pod uwagę kuchni oraz łazienki lecz poza nimi kanapa nada się wszędzie! Kanapa młodzieżowa wkomponuje się do pokoju nastolatków. Pokój gościnny z rozkładaną kanapą umożliwi przenocowanie naszych gości. Nawet w garażu kanapa znajdzie swoje miejsce. W końcu nad niektórymi naprawami trzeba na spokojnie usiąść i pomyśleć, a gdzie to zrobić jak nie na kanapie?

Na co zwrócić uwagę wybierając kanapę?

Gdy decyzja o wyborze kanapy zielonejszarej czy też czarnej zostanie już podjęta warto sprawdzić pozostałe parametry mebla. Kanapa jako łóżko powinno być wygodne pod kątem snu. Z tego powodu warto zdecydować się na mebel, który oprócz standardowej pianki będzie posiadał również sprężyny. Nie bez znaczenia jest także twardość materaca, a w zasadzie pianki. Wiele osób lubi, gdy kanapa jest miękka i wręcz zapada się lecz nie jest to korzystne dla kręgosłupa. Jednym z najchętniej stosowanych stopni twardości jest H3, czyli średnio twardy. Pozwala on na komfort snu, a także korzystnie wpływa na zdrowie kręgosłupa. Funkcjonalnym elementem kanapy jest duży pojemnik na pościel, który pomoże zaoszczędzić miejsce w szafie. Wygodnym elementem są również boki, które pełnia role podłokietników. Niemniej jednak w tym wypadku ograniczeniem może być dostępne miejsce bowiem kanapa dwuosobowa z bokami może zająć zdecydowanie ponad dwa metry.