Stoły i krzesła do salonu

Stół z 4 krzesłami L001 Grafit/Biały Stół z 4 krzesłami L001 Grafit/Biały
Producent: DRW
Cena:

1 219,00 zł

zestaw
Zobacz więcej
Stół loft Kleo 138x67 Biały Stół loft Kleo 138x67 Biały
Producent: LEM
Cena:

819,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Stół loft Kleo 138x67 Dąb Artisan Stół loft Kleo 138x67 Dąb Artisan
Producent: LEM
Cena:

819,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Stół loft Kleo 138x67 Dąb Lancelot Stół loft Kleo 138x67 Dąb Lancelot
Producent: LEM
Cena:

819,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Stół loftowy Cezar 138x67 Biały Stół loftowy Cezar 138x67 Biały
Producent: LEM
Cena:

819,00 zł

szt.
Zobacz więcej
Stół loftowy Imperial 138x67 Biały Stół loftowy Imperial 138x67 Biały
Producent: LEM
Cena:

819,00 zł

szt.
Zobacz więcej

Jak wybrać odpowiedni stół?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dwa elementy: dostępne miejsce oraz przewodni styl aranżacji salonu. Bardzo częstym wyborem jest stół rozkładany do salonu. Pozwala on na co dzień zaoszczędzić miejsce, by w razie potrzeby pomieścić wszystkich gości lub domowników. Najchętniej wybieranym stołem do salonu przez naszych klientów jest model Venice dostępny w wariancie z jedną oraz dwoma wkładkami. Stół rozkładany do salonu z metalowymi nogami wpasuje się do nowoczesnego stylu meblowania. Ten stół idealnie nada się do pomieszczeń w których strefa jadalni będzie wydzielona. Natomiast, gdy do umeblowania mamy salon o niedużych rozmiarach to warto postawić na stół 90/140/190x90. Złożony stół to idealne miejsce na wspólną kawę dal czterech osób. Natomiast rozłożony może pomieścić nawet 10 osób!

Drewniane? Tapicerowane? Białe? Czarne?

Jak wybrać krzesło do salonu tak, by nie wyglądało na przyniesione na chwile z kuchni? Przede wszystkim musi ono tworzyć estetyczną całość z pozostałymi elementami salonu. Krzesło drewniane jest domeną kuchni lub jadalni lecz pomalowane na czarno może stworzyć interesujący zestaw loftowy. Popularne są również krzesła z tapicerowanym siedziskiem oraz oparciem będące małymi fotelami. Krzesło z całym siedziskiem pokrytym tkaniną nie będzie mocno wyróżniać się na tle pozostałych mebli. Ważne, by krzesło tapicerowane było w kolorze sofy, fotela lub narożnika. Nie musi to być ten sam kolor lecz ważne, by barwa krzesła nie gryzła się z meblami wypoczynkowymi do salonu. 

Tylko jadalnia?

Czy zestaw stół z krzesłami do salonu ma w nim rację bytu tylko, gdy chcemy zrobić w nim jadalnię? Oczywiście, że nie. W przypadku, gdy mamy połączoną jadalnię z kuchnią to i tak nic nie stoi na przeszkodzie, by meble stołowe znalazły się również w pokoju dziennym. Warto wtedy wybrać mniejszy zestaw, przy którym będziemy mogli wypić wspólnie kawę, herbatę lub po prostu porozmawiać. Warto wziąć pod uwagę loftowy stolik kawowy 2w1, który wpasuje się do niemal każdego pokoju dziennego. 

Urządzamy jadalnie w salonie!

Rzadkością jest spotkanie osobnego pomieszczenia w domu, które służyłoby jako jadalnia. Najczęściej jadalnia jest łączona z kuchnią, co wydaje się naturalnym połączeniem – możemy ugotować i zjeść w tym samym pomieszczeniu. Niemniej jednak bardzo popularne jest łączenie salonu z jadalnią. Pokój dzienny jest z reguły większym pomieszczeniem od kuchni. Pomaga to w znalezieniu miejsca na aranżację mebli stołowych lub wydzielić strefę wypoczynkową oraz jadalną. Elementem dzielącym dwie strefy funkcjonalne może być np. regał. Natomiast ważne jest również wybranie zestawu stołu i krzeseł do salonu, aby nawiązywał on do stylistyki pomieszczenia. Wybierając krzesła tapicerowane warto zwrócić uwagę, by ich kolor współgrał z obiciem kompletu wypoczynkowego. Stół również powinien nawiązywać do przewodniego stylu aranżacji. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl