Szafki kuchenne górne - wiszące

Jak poprawnie wybrać szafki kuchenne wiszące?

Przy wybieraniu szafek do kuchni wiszących warto przyjąć zasadę, że górna szafka powinna być tej samej szerokości co szafka kuchenna stojąca. Takie rozwiązanie pozwoli nam uzyskać estetyczną, atrakcyjną oraz harmonijną aranżację. W przypadku, gdy nie jest to możliwe warto użyć dwóch mniejszych szafek kuchennych. Dla przykładu: nad szafką kuchenną stojącą pod zlew o szerokości 80 cm powinna wisieć jedna szafka do kuchni wisząca o szerokości 80 cm lub dwie szafki kuchenne o szerokości 40 cm. Długość całej górnej kompozycji powinna być taka sama jak dolnego rzędu szafek. Wyjątkiem jest sytuacja w której stosujemy wysokie szafki do kuchni stojące. Warto wtedy wziąć pod uwagę to, ze wysoka szafka stojąca powinna sięgać do zakończenia wiszącej szafki do kuchni. 

Jak wykorzystać szafki kuchenne wiszące?

Szafka do kuchni wisząca może mieć wiele zastosowań. Od najbardziej oczywistych jak przechowywanie talerzy, serwisu do kawy czy też misek po wiele innych. Szafka kuchenna wisząca to doskonałe miejsce na domową apteczkę. Lekarstwa powinno się przechowywać w miejscu, które będzie pod ręką, ale jednocześnie nie może być ono dostępne dla dzieci. Tak samo jak niektóre przyprawy. W przypadku, gdy lubisz serwować pikantne dania z pewnością posiadasz w swojej kuchni sos tabasco, papryczki jalapeno czy też pieprz cayenne. Nie są to przedmioty do których najmniejsi lokatorzy mogą mieć swobodny dostęp. Tak samo jak zapałki, zapalniczka gazowa czy inne niebezpieczne przedmioty. Natomiast szafki kuchenne wiszące nie służą wyłącznie do przechowywania przedmiotów z daleka od dzieci. Ich zadaniem jest wykorzystanie przestrzeni, którą posiadamy lecz żaden inny mebel jej nie wykorzysta. Nie wszystkie naczynia schowamy w dolnych półkach, a często potrzebujemy je mieć pod ręką. Dlatego wykorzystanie ścian jest powszechnie stosowanym pomysłem. 

Szafki kuchenne wiszące – czy muszą być na wymiar?

Szafki do kuchni górne nie muszą być produkowane na wymiar. W naszej ofercie kuchni modułowej znajdziesz szafki o szerokości od 15 do nawet 90 cm! Tak duża rozpiętość rozmiarów pozwoli Ci dopasować meble zarówno do małej kuchni w bloku jak i do nowoczesnej dużej kuchni. W naszych sklepie internetowym są dostępne różne wybarwienia, a także style szafek kuchennych. Bez problemu dobierzesz meble, które pozwolą stworzyć ci nowoczesną białą kuchnię czy też ciepłą kuchnię prowansalską. W naszej ofercie znajdziesz szafki kuchenne, które będą nie tylko praktyczne lecz również estetyczne. 

Montaż mebli kuchennych z bonni.pl

Nie czujesz się na siłach, by zmontować całą kuchnię samemu? A może nie masz na to czasu? Nie martw się! Oprócz wyspecjalizowanego transportu mebli wielkogabarytowych świadczymy również usługę montażu mebli kuchennych! Zlecając montaż naszym pracownikom masz pewność, że wszystko przebiegnie szybko, łatwo i przyjemnie. Dodatkowo podczas montażu wytniemy otwór na zlew, wszystko ustawimy i wyregulujemy. 

Koszt montażu jest wyceniany indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia, rodzaju wybranych elementów oraz zakresu prac. W celu przygotowania oferty na montaż skontaktuj się z naszą infolinią i przekaż nam wszystkie niezbędne informacje. Po zakończonej rozmowie otrzymasz wiadomość e-mail z kosztorysem lub nasz pracownik do Ciebie oddzwoni jeśli wybierzesz taką formę kontaktu. 

Spraw, by wszystko było pod ręką

Szafki kuchenne wiszące, zwane inaczej górne są pomocne w przechowywaniu wszelkich szklanek, talerzy czy też przypraw. Dzięki nim wszystko co najpotrzebniejsze mamy pod ręką, nie musimy się schylać po przedmioty. Możemy w nich przechowywać również wszelkie rzeczy, które nie powinny wpaść w ręce najmłodszych lokatorów jak np. pikantne przyprawy, noże czy też drobne i niebezpieczne przedmioty. Ponadto szafki do kuchni wiszące to możliwość wykorzystania całej dostępnej przestrzeni. Szafki kuchenne dolne pomogą zapełnić podłogę lecz do zaaranżowania pozostają również ściany. W kuchni często trzymamy bardzo dużo przedmiotów i same szafki kuchenne dolne mogą nie pomieścić wszystkich talerzy, misek, kubków. Dlatego potrzebujemy więcej miejsca, ale jednocześnie musimy mieć przestrzeń roboczą, gdzie możemy np. przygotować posiłek. Nie zawsze wszystko co nam potrzebne zmieści się na stole. Dlatego blaty kuchenne są wykorzystywane ja przestrzeń robocza w kuchni. To tłumaczy dlaczego nie możemy postawić samych wysokich szafek kuchennych. Musimy mieć przestrzeń. Dlatego w niemal każdej kuchni znajdziemy szafki kuchenne górne. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl