Fotele

Filtry

Filtry

Wysokość
Powierzchnia spania - wielkość

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Najwygodniejszy do siedzenia – fotel uszak

Fotel typu uszak to prawdziwy klasyk, a wręcz ikona meblarstwa. Z pewnością jeżeli mielibyśmy wyobrazić sobie fotel to jako jeden z pierwszych przyjdzie nam do głowy właśnie uszak. To przede wszystkim wygodny mebel o klasycznym designie, który wpasuje się niemal do każdego pomieszczenia. Klasyczne uszy pozwalają odciąć się od świata zewnętrznego i w spokoju odpocząć. Dodatkowo uszy mogą podtrzymać naszą głowę, gdybyśmy postanowili uciąć sobie krótką drzemkę na tzw. „Fotelu dziadka”. 

Lekki, elegancki, przestawny – fotel finka

Fotel finka do salonu to bardzo popularny i wygodny mebel. Gięte drewno zastosowane w stelażu pozwala swobodnie odchylić siedzisko. Ponadto jest to lekki mebel, więc jego przestawienie nie będzie problemem podczas przemeblowania. Ciekawostką jest, że pierwowzorem foteli finka, był mebel stworzony przez słynnego fińskiego projektanta Alvaro Aalto. Mebel miał być wykorzystany w sanatorium z przeznaczeniem dla pacjentów chorych na gruźlicę. Kąt nachylenia większy niż w tradycyjnych fotelach ułatwiał chorym oddychanie. Z biegiem czasu mebel zdobył uznanie w coraz szerszych kręgach. W Polsce nazwa fotel finka przyjęła się ze względu na kraj pochodzenia mebla. 

Nie rozstawaj się z fotelem na noc – rozłóż go

Fotele rozkładane z funkcją spania to świetny wybór w przypadku, gdy do urządzenia mamy niewielkie pomieszczenie. W dzień miejsce przyda się do swobodnego poruszania, a gdy zapadnie zmrok możemy rozłożyć fotel i wyspać się w komfortowych warunkach. Fotele rozkładane z funkcją spania mogą zmienić się w łóżko o długości nawet 200 cm jak model Toledo. Jest to praktyczne rozwiązanie i pozwala nam na podwójną oszczędność! Zyskujemy nie tylko pieniądze, gdyż nie musimy kupować dwóch osobnych mebli lecz również miejsce.

Stary, dobry przyjaciel fotel

Co było pierwsze? Jajko czy kura? Jeżeli jajko to kto je zniósł, a jeśli kura to skąd się wykluła? Jest to z pewnością zagadka przy której należy na spokojnie usiąść wygodnie i pomyśleć. Tutaj z pomocą przyjdzie dobrze dobrany fotel, który pomoże w rozwiązaniu tego dylematu. Fotele to jedne z najstarszych mebli znanych człowiekowi. Widocznie filozoficzne rozterki trapiły ludzi już od początku istnienia świata. Z biegiem lat człowiek stworzył wiele rodzajów wspomnianych foteli jak fotel uszak, fotel finka, fotel bujany. Człowiek tak zakochał się w tym przedmiocie, że powstały fotele rozkładane z funkcją spania. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko wygodnie usiąść, ale też komfortowo poleżeć i w jeszcze bardziej dogodnych warunkach rozwiązywać zagadki wszechświata. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl